Výzva 2017

Dělá mi radost učit se nové věci a sžívat se s novými, užitečnými návyky. Navíc nemám ráda ty, kteří "káží vodu a sami pijí víno", a proto i já se vyhecuji vyskočit z komfortní zóny. Protože v komfortní zóně se  lepšího opravdu moc nezrodí.

Letos jsem se rozhodla, že budu každý měsíc  věnovat zlepšení v jedné oblasti. V oblasti  důležité pro mě (pro někoho to může být něco, co dělá normálně nebo dokonce něco, co pro něj není vůbec důležité). Nemám zatím v plánu se pouštět do něčeho velkého, chci na sobě otestovat to, zda platí, že když něco opakujeme 21x, stává se z toho pro nás rutina.

A rozhodla jsem se jít s kůží na trh a svou výzvu pro každý měsíc zde zveřejnit. A nejen to. Také zde budu sdílet, jak se mi daří nebo nedaří. Takže vlastně takové dvojité vyskočení z komfortní zóny. 

Proč to dělám? Primárně samozřejmě pro sebe. Zároveň věřím, že mohu někoho inspirovat nebo najdu spojence. A je úplně jedno, zda budeme pracovat na stejné věci nebo se pustíte do svého tématu.

Tak co? Pustíte se do toho se mnou?

Jdete do toho se mnou?

Mé měsíční cíle

 • 1
  Na psacím stole mám pouze věci potřebné k činnosti, kterou právě dělám
  1.1. Stůl je připraven. Jen na něm pouze notebook s monitorem, hrníček s tužkami a krabička se žlutými lepíky (oboje vlastně dost zbytečné, ale nebudu na sebe zatím tak přísná. Za své vzala i velká nástěnka za monitorem, na kterou věci se věci jen přidávaly a nikdy z ní nemizely. Po vytřídění zbyla jen jedna A4...| 2.1. Dařilo se udržovat stůl bez zbytečností.| 3.+4..1. není tak těžké mít čistý stůl, těžší je nevytvořit si odkládací prostor v jeho blízkosti :-) | 5. + 6.1. zjišťuji, že víc úsilí mě stojí stůl udržet čistý, když u něj daný den soustavně pracuji, než když si tam odskočím mezi jednáními. Ale dávám to. | teď to mám jednoduché, odjela jsem na týden lyžovat. Těší mě emaily, které mi došly, v nichž se spousta z vás vyznává z toho, jak jste se k čistému stolu propracovali vy a co vám to dává.. | 18.1. začíná mi připadat normální, že si na stole nechávám jen to, co právě potřebuji a co jsem vyřídila, ukládám. Ve finále je to i bezva pocit, příjemné zakončení úkolu. | 26.1. kromě toho, že na nepřeplněný stůl se hezky dívá, jsem si uvědomila další přínos - pravidlo, že na něm mám jen to, co aktuálně potřebuji mi pomáhá dokončovat věci. krásný pocit.
 • 2
  Chystám se na oční gymnastiku, abych nemusela potupně vytahovat brýle, když si chci přečíst sms.
  Jak je mým (ne vždy užitečným) zvykem, dost času jsem věnovala hledání správných cviků. Nakonec jsem si vybrala hodně jednoduché z knihy co co mám již dlouho doma. Dnes je 12.2. a musím říci, že těch 5 minut si večer opravdu najdu (až na 2 výjimky). Ve čtvrtek mi naprosto "náhodou" význam očního cvičení na svém příkladu potvrdil pán v obchodě, kam si občas chodím dělat nakupováním kamínků. Mám o důvod víc cvičení nejen dodržet, ale i zintenzivnit. 21.2. začínám skoro od začátku, týdenní viróza mě vyhodila z běžné rutiny. TOTO JSEM PROSTĚ NEZVLÁDLA, březen to to jistí.
 • 3
  A znovu ta oční gymnastika. Já to jednou dám.
  5.3. nevím, zda funguje "přání otcem myšlenky" nebo je více světla, ale mám pocit, že vidím lépe. To je nejlepší motivace k další práci. 17.3. daří se. minimálně 5 minut cvičení svým očím dopřávám.
 • 4
  Místo veřejné výzvy, veřejné přiznání I.
  Neudržela jsem sebe, ani lidi kolem sebe v motivaci udržovat Výzvu 2017 aktuální.
 • 5
  Místo veřejné výzvy, veřejné přiznání II.
  Úspěšně pokračuje trend z dubna.
 • 6
  Místo veřejné výzvy, veřejné přiznání III.
 • 7
  Konečně začnu pořádně dýchat
  Téma dechu se mi poslední týdny objevuje v mnoha souvislostech. Namotivovaná z úžasného víkendu Objev svůj hlas, krásnými letními rány a potřebou si vědomě zvyšovat energii, jsem se rozhodla, že je to úkol pro červenec jako vyšitý. A jak zní moje výzva? Během dne se každé dvě hodiny se zastavím a dám si pětiminutový prostor pro vědomé a hluboké dýchání. ||| Po první polovině měsíce jsem nadšená, že mohu sdílet průběžný úspěch.Dokonce se mi zdá, že už to ani nemusím tolik hlídat, potřeba se zastavit na pár minut a věnovat se jen sobě se ozývá občas už i sama.

Jedou v tom se mnou

1xdenně si projít kemler kódy
Radek / profesionální hasičBřezen
Oživím svůj FB profil - minimálně 1 příspěvek týdně. Zde si mě můžete zkontrolovat: https://www.facebook.com/stepankaduffkova.cz
Štěpánka Duffková - mentor a koučleden
Budu udržovat svojí emailovou schránku organizovanou. Nebudu usínat s tím, že mám víc než 20 nepřečtených zpráv.
Tomáš / Manažer v korporátní společnostiLeden
Upřednostním rodinu před prací, i kdyby mě to mělo stát kariéru
Robert / Marketér v korporaciLeden
Přestanu se utěšovat tím, že "inteligent zvládne chaos", a urovnám si své datové soubory.
František - Manažer v zahraniční společnostiLeden
maximálně 2 kávy denně (ve všední den, o víkendu dle chuti)
Jitka / kadeřniceleden
Aspon 4x tydne si jit na hodinu zaplavat a aspon 1x tydne nebyt od 18:00 online.
Beataleden
Alespoň jednou v týdnu nebudu online od 19 hodin.
Tereza / hlavní účetníLeden
Denně 30 kliků . Třeba to není tolik, ale každý den...
Jan / informatikLeden

Kontakt

AmbitionPro, s.r.o.

Jirečkova 15 170 00 Praha 7

Telefon

+420 774 668 437