Velký letní paradox. Opravdu je léto okurková sezóna pro hledání práce?

blog_lodLéto nám sice zatím posílá jen marketingové upoutávky, avšak letní mýtus ohledně mrtvého pracovního trhu je již naplno probuzen.

A proč tuto situaci nazývám paradoxem? Možná začnu ze široka, ale vydržte, má to svůj důvod. Většina z Vás si mohla na LinkedIn všimnout, že jsem v neděli oficiálně oznámila svůj přechod do vlastního podnikání. Dostalo se mi spousty pozitivních reakcí a postupně se snažím na každou z nich reagovat a samozřejmě mě zajímá, jak se daří druhé straně, protože s většinou jsem se dlouho neslyšela.

A když čtu odpovědi, tak vidím, že se český LinkedIn svět se rozdělil na dva tábory. Ti, kteří jsou zaměstnaní sdílí, jak jsou rádi, že se jim povede odjet alespoň na týden dva na dovolenou, ale pak se je čeká spousta obvyklých pracovních úkolů (v tom lepším případě). Ti, co jsou na cestě k nové pracovní příležitosti unisono odpovídají „Je vidět, že začíná léto, nejsou žádné příležitosti“ , „Přes prázdniny stejně HR nepracuje“. Opravdu se všichni ti manažeři, co posilují své týmy o novou krev a personalisté, kteří je v tom , na dva měsíce někam ztratí?

Tomu nikdo z nás nevěří, že? Vždyť prázdniny, týden před nimi a po nich tvoří 20% z roku. 20% !!!  Je faktem, že se někdy již tak zdlouhavá výběrová řízení ještě více zpomalí, ale to je asi tak vše. A proto je na každém, zda  svou kariérní pauzu využije k odpočinku nebo napne všechny plachty a využije toho, že spousta potenciálních konkurentů zvolnila nebo se na dva měsíce stáhla úplně. Důležité je to udělat vědomě, nesvádět to na okolnosti a prostě si to užít a nic si nevyčítat.

Vlastně mě to ani po letech nepřekvapilo, ale je vzácné si to uvědomit takto natvrdo, proto jsem se rozhodla toto poznání s Vámi sdílet. Do jaké skupiny patříte vy?

Příště se budu věnovat tématu, proč je léto tak úžasné na networking, nechcete-li o tuto informaci přijít, budu ráda, pokud na odkazu uvedeném na konci blogu zadáte Váš email a pak se již o nic nemusíte starat.

Ať už budete v létě pracovat a vyšetříte pár dnů na dovolenou, uděláte si krásné dva měsíce prázdnin nebo budete pokračovat v aktivitách směřujících k nové práci, tak Vám ze srdce přeji, ať prožijete  každý den s radostí a lehkostí.

Romana Musilová

Zde se můžete registrovat pro odběr novinek a zde najdete všechny termíny plánovaných akcí. Nejen letních 🙂

Komentáře