Léto přeje networkingu (1 minuta čtení, nekonečně radosti z milých setkání)

Proč je léto jedním z nejlepších období pro networking? Nabízelo by se otřepané klišé, že je méně v práce. Ale máte to tak? Opravdu se toho od Vás chce od června do začátku září méně? Osobně si myslím, že pocit více času je dán souběhem těchto faktorů

  • Dny jsou delší o krásné večery
  • Letní atmosféra nás láká mezi lidi, na zahrádky a koncerty
  • Děti si užívají na táborech nebo u babičky
  • Opálení a v letních šatech se prostě cítíme fajn

Networking rozlišuje dva základní typy vazeb mezi kontakty. Volné a silné.

Silné vazby máme s těmi lidmi, se kterými se vidíme často a máme s ni silný vztah (formální i neformální) Z tohoto důvodu většinu informací, které mají, máme i my, většinou se můžeme spolehnout i na jejich podporu a referenci.

Volné vazby máme naopak s lidmi, se kterými nás váže minulá pracovní, obchodní či studijní zkušenost, ale neudržujeme s nimi pravidelný kontakt. Jedna z velkých výhod volných vazeb je ta, že mají většinou mnoho informací, které my sami nemáme. A proto jsou cenné, což dokazují i studie, které zjistily, že přes volné vazby přichází nejvíce „leadů“. A to jak byznysových, tak pro hledání práce. Udělejte malý krok z komfortní zóny a oprašte volné vazby. Na podzim, jako když je najdete, protože štěstí přeje připraveným.

Pro dnešek se loučím, protože mám v diáři mnoho lidí, se kterými setkání již dlouho odkládáme na „až jednou“. Máte to stejně? A odkládáme, i přestože je nám jasné, že to setkání bude nejenom příjemné, ale i užitečné.  Na „až jednou“ již delší dobu nevěřím, a proto to budu já, kdo bude tato setkání iniciovat. Komu zavoláte vy?

S přáním mnoha krásných letních setkání

Romana Musilová

P.S. Zajímá-li Vás detailnější pojednání o networkingu a jak ho využít pro plnění kariérních snů a byznysových plánů, přihlaste se k odběru novinek z mé konzultačně poradenské praxe. Během 2 týdnů dokončím ebook o networkingu, který bude pro odběratele zpráv z alfa NLP Excellence  zdarma.  Vy tak můžete být mezi prvními, kdo ho do emailu ode mě dostane. Jeho součástí je i několik rad, jak si zapamatovat jména. A to se jistě hodí každému z nás.

Komentáře